מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

אם יהיה מעוניין לעבור זאת בעתיד - יזדקק לניתוח

בבסיס הטיעון הזה עומדות שתי הנחות יסוד שגויות ביותר, שהן למעשה כל הטיעון כולו.

הטענה הראשונה, הרווחת מאוד בקרב מי שלא נחשפו לרעיון הוויתור על ברית המילה היא שאם לא נמול את ילדנו, זו רק שאלה של זמן עד שיתייצב בפנינו ויבקש לעבור ברית מילה ו"להיות כמו כולם". הניסיון של קה"ל מלמד כי אחוז זעום ביותר מהילדים השלמים שוקלים ברצינות לעבור את התהליך. מרביתם מזועזעים בכלל מהרעיון של חיתוך חלק מאיבר המין ומודים להוריהם שחסכו זאת מהם. להרחבה נוספת בעניין, מומלץ מאוד לקרוא מבחר [סיפורי גילוי] של הורים לילדים שלמים.

הטענה השגויה השנייה היא כי בגיל מבוגר ההליך יצריך ניתוח. הטענה אמנם נכונה, אך הפגם היסודי בה הוא התפישה השגויה כי חיתוך העורלה בגיל רך איננו ניתוח. זהו אמנם ניתוח שרבים בוחרים לבצע באולם שמחות ולא במרפאה מסודרת, וככל הנראה הניתוח היחיד שרבים בוחרים לבצע ללא כל אלחוש וע"י אדם שכלל לא הוסמך לעסוק ברפואה, לא כל שכן לבצע ניתוחים. כל אלו מביאים אנשים לסברה השגויה כי התהליך איננו ניתוח, אך לא זאת בלבד שעובדות אלו אינן משנות את ההגדרה הרפואית של ההליך, אלא הן אף מהוות בעיות חמורות בפני עצמן.

מעבר לכך, גם אם ירצה הנער או הגבר הבוגר לעבור את התהליך ביום מן הימים (והסיכויים לכך, כאמור, קלושים) הרי שלמילה בגיל מבוגר ישנם מספר יתרונות משמעותיים: ראשית, ככל ניתוח פלסטי אחר, מומלץ שלא לבצע את ההליך לפני גמר תהליך הגדילה (ממש כמו הגדלת חזה, קעקוע, או אפילו הסרת שיער בלייזר). חיתוך לאחר גמר תהליך הגדילה מאפשר ביצוע מדויק הרבה יותר בהשוואה לאיבר קטנטן, ומאפשר להימנע מחיתוך יתר ומ"עודפי עורלה". כמו כן, בגיל ינקות העורלה דבוקה לעטרה (כמו ציפורן לאצבע) ונפרדת ממנה רק בשלב מאוחר יותר בחיים. מילה בגיל ינקות מחייבת קילוף של העורלה מהעטרה באמצעות מכשיר חד (זהו השלב המכונה "הפרדה" בהלכה; קראו עוד בעמוד אודות ברית המילה)

יתרון נוסף הוא יכולת לתקשר עם המטופל. אדם בוגר יודע לבטא את כאבו, יודע להתריע אם משהו איננו כשורה, ויודע לעשות שימוש מושכל ומידתי במשככי כאבים ולהתאימם למצבו. הורים לפעוט בן שבוע בלבד, אינם יכולים להתאים עבורו טיפול מיטבי, ואף אינם מכירים את התינוק מספיק זמן כדי להבחין בהתנהגות חריגה, בחוסר שקט או בבעיות חריגות אחרות. כאשר דבר מה בתהליך המילה משתבש, עלול לחלוף זמן רב ויקר עד שההורים יבחינו בכך ויגישו לתינוק טיפול. לתינוק הרך גם כמעט ואין תפישה של ממד הזמן. הוא איננו יכול להבין מה עובר עליו, מדוע כואב לו ומתי הכאב יחלוף.

ולבסוף, ביצוע ההליך בגיל מבוגר מוסיף לו יתרון אישי ורוחני חשוב: עבור פעוט, החיתוך הוא פצע ותו לא. אין לו כל משמעות נוספת עבורו. עבור אדם מבוגר העובר את ההליך מבחירה ומרצון, יש משמעות רבה עבורו. משמעות זו שיוצק הנימול הבוגר להליך מהווה, בפני עצמה, כלי חשוב ותומך בהתמודדות עם החששות, עם הכאב ועם ההחלמה.