מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

"גם אני עברתי את זה, אצלי הכל בסדר"

"אצלי הכל בסדר, אני עברתי את זה בגיל שמונה ימים. אין לי כאבים, אני לא מדמם, לא חסר לי כלום, וחיי המין שלי מצוינים". נראה כי אין ויכוח בין בני זוג על נושא המילה שהמשפט הזה לא עלה בו, בנימה חצי-רצינית-חצי-מבודחת. "מה, מאמי? משהו לא בסדר איתי במיטה?" (או, מנגד, "הכל איתך מצוין, לא חסר לך כלום!"). ההשוואה אולי תזעזע את חלקכם, אבל כדאי לציין שטיעונים זהים מועלים ע"י נשים שנימולו בילדותן (מנהג הרווח בעיקר באפריקה) וכלל לא מבינות מה פסול במנהג ומה הוא חוסך מהן (ובצדק - הן מעולם לא התנסו ביחסי מין עם איבר בריא וטבעי).

במקרים רבים, במחלוקת בין בני הזוג, דווקא האב הוא זה שמעוניין לבצע את המילה, והאם היא שמתנגדת. מצב עניינים זה מוזר לכאורה, שכן האב הוא זה שנפגע בעצמו כשהיה תינוק. האב למעשה בטוח כי איבר המין שלו טבעי ובריא, וכך הוא נולד. הוא איננו זוכר שום דבר אחר, וודאי שמעולם לא התנסה ביחסי מין עם איבר מין שלם ובריא. יחסי המין אכן מספקים את רובנו, ואנחנו מתייחסים אליהם כאל דבר טבעי. מעטים מאיתנו טרחו באמת להעמיק ולהתעניין, ולגלות שקשיים רבים ביחסי המין אינם גזירת גורל ואינם דבר טבעי - הם נובעים מהשחתת איבר המין שלנו ותפקוד לקוי שלו כתוצאה מכך. להרחבה נוספת בעניין מילה ותפקוד מיני מומלץ לקרוא על העורלה ותפקידיה. נציין כאן בקצרה כי קשיים נפוצים כמו כאבים בזמן הזקפה (ובמיוחד מתיחה של עור) ובעיות יובש בזמן החדירה (במיוחד לקראת גיל המעבר, כשהלחות הטבעית אצל בת הזוג יורדת) - אינם גזרת גורל ואינם חלק מיחסי המין שתכננה "אימא-טבע" - הם תוצאה של היעדר העורלה.

הצורך של האב למול את בנו מהווה למעשה סוג של "חותמת כשרות" לטראומה המודחקת הקיימת בו. לכך שזה בסדר, שזה נכון, שאין כל בעיה אצל האב. רבים לא יודו בכך, ולמעשה אף אינם מכירים בכך גם בפני עצמם, אך אב המכיר בכך שמילת בנו תפגע בו - נדרש למעשה להודות ולאשר שמשהו פגום בו באופן אישי. שתפקודו המיני לקוי, שאיבר המין שלו פגום. אין צריך להסביר עד כמה קשה לאנשים (ולגברים בפרט) להודות כי קיימת בעיה בתפקוד המיני שלהם, אפילו בפני עצמם, קל וחומר בפני סביבתם.