מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

הילד לא אמור לסחוב אידיאולוגיות שלנו על גבו

ראשית, הילד, בין שאמור ובין שלא, סוחב ויסחוב על גבו את האידיאולוגיות של הוריו מיום היוולדו במשך כל חייו (או לכל הפחות עד שיהיה לבוגר ולעצמאי). הוא יהנה (או יסבול) מהחלטתכם לגור במושב (או בעיר), בקיבוץ או בעיירת פיתוח, מהחלטתכם לגדלו כבן יחיד (או כאח לעשרה), מהחלטתכם ללמדו עברית ולא אנגלית או צרפתית, מהחלטתכם לרשום אותו למסגרת לימודים כזאת או אחרת, ועוד ועוד. כל החלטה שתעשו מהיום והלאה - היא העמסה של אידיאולוגיות על נפשו הרכה של ילדכם. זוהי מטלה כבדת משקל, ואנו משוכנעים שתתמודדו איתה בכבוד...

נוסיף ונאמר, כי חלק עיקרי ומרכזי במהותה של ברית המילה הוא צריבה בבשר של סימן להשתייכות שבטית-דתית-חברתית. הורים המלים את בנם הם בדיוק אלו המבקשים לצרוב בבשרו את אחת מהאידיאולוגיות שלהם. על הטענה כי אי-מילת הילד היא העמסת אידיאולוגיות על גופו - ניתן בהחלט לומר כי "התהפכו היוצרות". הטענה כי השארת העורלה והימנעות ממילה היא חותם גופני אידיאולוגי בדיוק כמו הסרתה אמנם מובנת במידת מה בסביבה תרבותית שבה הפעולה נפוצה מאוד, אך היא משולה מבחינה עניינית לטענה שאי-איסוף בולים הוא תחביב. שכיחותו הגבוהה של המנהג לאורך שנים ארוכות גרמה במידת מה לשיבוש ברירת המחדל שלנו, ולמחשבה שההימנעות ממילה דווקא היא הפעולה האקטיביסטית.