מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

זה חשוב לסבתא

לא אחת אנו שומעים הורים מתנצלים ממש על מילת בנם (לעתים אף ממש ב"שעת מעשה") כאשר הנימוק היחידי למעשה הוא "זה היה מאוד חשוב לסבתא (או כל קרוב משפחה אחר) ולא רצינו לאכזב אותה".

האהדה הרבה שההורים מגלים לרצונותיה של סבתא מעודדת בהחלט אך מעוררת תמיהה. הסבתא, כבודה במקומו מונח, איננה אמו של התינוק. היא מוזמנת לייעץ, לסייע, לתרום מניסיונה, אך אין זה מתפקידה לקבל החלטות הוריות, ומרבית ההורים (וגם מרבית הסבים והסבתות) מקפידים כיום מאוד על גבולות ברורים אלו. הסבתא לא תבחר את שם הילד, לא תבחר את צורת חינוכו, לא את מקום מגוריו ולא את לוח המזון שלו. אף שישנם חיכוכים רבים - הכללים האלה ברורים כמעט לכל.

מפתיע שהורים, המסרבים, ובצדק, לקבל מאותה סבתא תכתיבים ובקשות לגבי כל נושא אחר - מוכנים לבצע ברך הנולד פעולה כירורגית בלתי הפיכה שתשפיע על הילד לכל חייו.

לכאורה, ההורים הללו משכנעים את עצמם כי מדובר בטקס קצר, חולף, שתכליתו לספק שעה של נחת לאותה הסבתא, ו"לסיים עניין". הדבר יכול להיות נכון בהקשרים רבים אחרים (כמו בר-מצווה למשל, או טקס פדיון הבן) אך במקרה זה ההורים מדחיקים את העובדה כי הם גוזלים מהרך הנולד איבר חשוב מאיברי גופו למשך כל חייו, לטובת שעה אחת של "נחת".

מומלץ לקרוא בהרחבה על לחץ מצד המשפחה.