מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

כדי שיהיה כמו אבא שלו

חשש הקיים לעתים בקרב ההורים המתלבטים הוא ההבדל בין איבר המין של האב לזה של הילדים. ואכן, חשש זה איננו סתמי. כמה וכמה הורים בקה"ל כבר ציינו שילדם התעניין בשלב כזה או אחר בשוני שבין איבר המין שלו לזה של אביו. אין להכחיש טיעון זה, אך מנגד, גם אין לתת לו משקל יתר. נניח שהאב היה סובל חלילה ממום אחר כלשהו (כף יד חסרה, אוזן מושחתת, או כל נכות אחרת). האם היה עולה בדעתכם להטיל מום דומה גם בילד על מנת שלא יהיה שונה מאביו? מובן שלא...

השוני מהאב הוא סוגיה שיהיה צורך להתמודד איתה ביום מן הימים, אך אין לנו ספק כי ההורות עוד תזמן לכם סוגיות מורכבות הרבה יותר במגוון רחב של תחומים, וזו בפירוש איננה אחת מהמורכבות שבהן. הורי קה"ל מציינים כי הנושא אכן עולה בשלב כזה או אחר, אך הילדים לרוב אינם שיפוטיים ואינם רואים פגם במצבם. הם מבינים די בקלות וללא צורך בתיאורים גרפיים מרחיקי לכת שגופם הוא השלם והתקין, וההתדיינות בכך בדרך כלל איננה נמשכת יותר מכמה דקות.

עוד יש לציין, כי עם העורלה או בלעדיה, ההבדל בין איבר המין של גבר בוגר לזה של ילד צעיר משמעותי מאוד בין כה וכה, והעורלה תהיה רק פרט קטן בשוני ביניהם.