מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

זה יפה יותר

גברים ונשים רבים סבורים כי פין נימול הוא פין יפה יותר. דעה זו איננה מוזרה, לאור העובדה כי עבור רבים מאיתנו - זה הדבר היחיד שאנחנו מכירים... מרבית הגברים לא נחשפו לאיברי מין שלמים בסביבתם הקרובה (ומה גם שאינם עסוקים בבחינת איברי המין של חבריהם...) וגם רוב הנשים לא ניהלו מערכות יחסים עם גברים שאינם נימולים. אידיאל היופי קשור קשר ישיר לנורמות חברתיות, והוא תלוי מקום, זמן ותרבות. אין ספק כי אם היינו חיים במדינה שכורתים בה את יד ימין לכל יילוד - רבים מאיתנו היו סבורים שזה יפה יותר, ואדם עם שתי ידיים היה נראה לנו כמו חייזר... אולי אפילו עד כדי סלידה ממנו וממראו. מרביתנו כנראה לא היינו מבחינם כלל בחסרונה של היד, ומניחים כי הדבר טבעי לחלוטין. הדבר נכון במיוחד לאור העובדה שאיננו נחשפים בשגרה לתמונות של איברי מין ממדינות אחרות (ובכלל).

להמחשת הסוגיה, מעניין להתבונן ביצירות אמנות. נציג כמשל את אמנות הרנסנס. אמנות הרנסנס נחשבת בעיני רבים לאחת מהצורות הנעלות ביותר של אמנות המערב, והעוסקים בה ראו בגוף האנושי את פאר היצירה האלוהית ואת אידיאל היופי. כמשל מעניין - ניתן להתבונן בפסל [דוד של מיכלאנג'לו]. הפסל נחשב לאחת מהיצירות החשובות ביותר של תקופת הרנסנס האיטלקי, והוא ככל הנראה גם יצירת הפיסול המפורסמת ביותר בעולם. דוד המלך, היה, כידוע, יהודי, ומן הסתם היה נימול (ועל פי המדרש, דוד המלך אף נולד כשהוא נימול1). בכל זאת בחר מיכלאנג'לו להציג לנו את דוד, המתיימר להציג לנו את מודל היופי האנושי - "הגבר המושלם", כשהוא ערל. מיכלאנג'לו היה משכיל ובעל ידע נרחב הן באנטומיה והן בכתבי הקודש ובכלל. הדיוק האנטומי של הפסל נחשב למופתי ומדויק ביותר. אין לנמק את בחירתו בחוסר ידע, בחוסר הבנה, או בטעות. ישנן יצירות אמנות נוספות המציגות לנו דמויות יהודים בעורלתן.

כל זאת ללמדנו, כי בסביבה תרבותית שבה העורלה איננה דבר חריג, היא נתפשת כדבר יפה, או לכל הפחות יפה יותר מהאיבר הנימול. אין ספק שבעוד כמה עשורים, כאשר יהיו בחברה גברים שלמים רבים, הדבר לא ייתפש כמכוער או נחות מבחינה אסתטית.

יתר על כן, טיעון זה פסול ביותר מבחינה מוסרית כהצדקה למילת תינוקות על פי כל אמת מוסר מקובלת. הטיעון הזה למעשה הופך את ביצוע המילה לניתוח קוסמטי-אסתטי ותו לא. ככלל, ניתוחים מבצעים באנשים חולים. ניתוחים קוסמטיים מבוצעים, על פי האתיקה הרפואית, רק במבוגרים ורק בהסכמה מלאה מדעת של המטופל בעצמו. ניתוחים קוסמטיים בילדים מבוצעים רק במקרים חריגים ביותר של עיוותים פלסטיים, ובוודאי לא כטיפול שגרתי.

דוד של מיכלאנג'לו
דוד של מיכלאנג'לו - לא נימול (הגלריה של האקדמיה, פירנצה, איטליה)
1תלמוד בבלי, מסכת סוטה א, דף י, א