מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

שלא יצחקו עליו בבית הספר או במקלחות בצבא

שאלת המקלחות המשותפות בצבא מדירה שינה מעיניהם של הורים רבים. המקלחות הללו מסוגלות, כנראה, לגרום לנו להקדים תרופה ל"מכה" לא פחות משמונה עשרה שנים תמימות טרם התרחשותן התאורטית. לא ברור, אגב, כיצד החשש הזה והצורך הבהול לנקוט פעולה כירורגית מונעת מתיישבים עם התקווה הנצחית של כל אם עברייה ש"הבנים שלנו כבר לא ילכו לצבא".

צפייה בסרטי אסקימו-לימון עלולה לטעת את הרושם כי חיילי צה"ל עסוקים במשך מרבית שעות היום ב"השוואת ציוד". המציאות הצה"לית שונה עד מאוד מסרטי אסקימו-לימון, וכל מי שעשה טירונות בשורות צבא ההגנה לישראל יודע היטב שמה שכל החיילים רוצים בסופו של יום זה להתקלח וללכת לישון. אף אחד לא עסוק בצפייה ובבחינה של ה"ציוד" של חברו לשירות, ומי שייתפס חלילה בוחן ציוד שכזה, עלול בעצמו לספוג יחס קשה. המציאות היא, שהשאלה הזו לא מעניינת אף אחד.

העירום במקלחות בצבא איננו נוח לחלק מהמתגייסים הטריים (ללא שום קשר להיותם נימולים או ערלים), וחלקם בוחרים להתמודד איתו ע"י מקלחת בשעה שונה, ע"י הצבת וילון או מגבת, או אף ע"י ויתור על מקלחת לתקופה קצרה. אם אכן יהווה הדבר בעיה או מבוכה, ניתן יהיה למצוא לה פתרון פשוט וזמין הרבה יותר מאשר ניתוח... עוד יוער, כי עבור מתגייסים רבים (במיוחד לתפקידים שאינם קרביים) הטירונות מהווה תקופה קצרה מאוד, חסרת משמעות, ומתקיימת לרוב בחברת אנשים שהמתגייסים כלל לא מכירים ולא זוכרים אותם כעבור תקופה קצרה.

כהערת אגב נציין, כי מהלכת שמועה לפיה פרופיל רפואי 97 הוא פרופיל שהוחסרו ממנו 3 נקודות בגלל הסרת העורלה. לשמועות אלו אין שחר, וחיילים שאינם נימולים אינם זוכים לפרופיל 100, גם אם אין להם בעיות רפואיות אחרות כלשהן. מדרג הכשירות הגבוה ביותר הוא 97.

לדיון נוסף מומלץ לקרוא גם על מיתוס השונות החברתית.

ומומלץ לקרוא גם [פרספקטיבה שפויה יותר על מיתוס המקלחות הצבאיות], שכתב אחד מחברי קה"ל.