מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

מפגשי קה"ל למתלבטים

מפגשי קה"ל מיועדים עבורכם - ההורים המתלבטים. מפגשי קה"ל להורים מתלבטים מהווים כיום את הפעילות העיקרית של הארגון. המפגשים מתקיימים אחת לחודש או חודשיים, בדרך כלל בבית שהתנדב לארח. במפגשים אלה משתתפים הורים לעתיד, המתלבטים בדבר עריכת ברית מילה לתינוקם והורים "ותיקים" שיש להם ילד לא נימול ומשתפים מניסיונם וחוויותיהם.

לעיתים מצטרפים גם בני משפחה אחרים (סבא-סבתא לעתיד או אחים ואחיות) וכן בוגרים שלמים שלא עברו ברית מילה וחיים בארץ.

הנושאים העולים במפגשים מגווונים ביותר: האם הילד השלם יחווה קשיים חברתיים בגלל שלא מלו אותו? כיצד מבשרים להורינו (סבא וסבתא לעתיד) באופן מיטבי כי החלטנו לא למול? איך מתמודדים אחרי הלידה עם התנגדות המשפחה או לחצים מהקרובים? מה עושים כשילד אחד כבר נימול ולא מעוניינים למול את השני? האם יש יתרונות בריאותיים לברית המילה? האם צפויות בעיות בעת השירות הצבאי? האם ייתכנו קשיים על רקע זה ביחסים עם המין השני? האם אנו מנתקים את עצמנו משלשלת הדורות היהודית בכך שאיננו מלים? איך שומרים על הזהות היהודית והאם היא נשחקת בגלל האי-מילה? האם מילה היא פגיעה בזכויות האדם של הילד? האם להכין את הגננת בגן החדש לכך שהילד לא נימול? מה אומרים בטיפת-חלב? מה נעשה כשאחד מבני הזוג רוצה למול והשני מתנגד? ויש עוד...

המפגשים הבאים

מפגשי קה"ל נערכים אחת לתקופה (לרוב חודש עד חודשיים) בהתאם לביקוש ובהתאם לזמינות משפחה מארחת ומתקיימים בכל רחבי הארץ. אם לא מצאתם מפגש באזור מגוריכם בעתיד הקרוב, תוכלו לכתוב לנו כדי שנדע וננסה לארגן אחד. אם חשוב לכם להיות נוכחים במפגש אך אין לכם אפשרות להגיע, נשמח מאוד אם תרימו את הכפפה ותארחו מפגש בביתכם!

לקבלת פרטים מדויקים צרו איתנו קשר.

מה קורה במפגש?

במפגש נקיים שיח פתוח על כל מה שעשוי להטריד אתכם - הלבטים, תגובת המשפחה, השלכות בריאותיות, מה קורה בצבא? מה קורה בכיתה? איך מגיבים הרופאים? איך מגיבה המטפלת? אתם מוזמנים להעלות לדיון כל סוגיה המטרידה אתכם.

המפגש איננו דוכן הטפות ואין לו כל אופי "מיסיונרי". איננו שואפים לשכנע אתכם בדבר ואנו מכבדים את החלטתכם, תהיה אשר תהיה.

תוכן המפגשים משתנה לפי הנקודות אותן רוצים המשתתפים להעלות.

את מי נפגוש שם?

לכל מפגש מגיעים באופן התנדבותי כמה הורים (לעיתים יחידים, ולעיתים זוגות) לילדים לא-נימולים בגילים שונים.

אנו משתדלים לגוון ולהביא למפגש הורים בשלבי חיים שונים, אולם המפגשים אינם מתוכננים ואינם מבוימים, והמשתתפים בהם אינם קבועים. לכן, אם חשוב לכם מאוד לפגוש (לדוגמה) הורים לילדים בצבא, חשוב לתאם זאת איתנו מראש (וייתכן שבמקרה כזה, למשל, נפנה אתכם ישירות לאנשים הרלוונטיים, שלא במסגרת מפגש).

בנוסף, במפגש תוכלו לפגוש ולהכיר גם הורים נוספים המצפים לבן ולשתף רעיונות, התלבטויות וחששות.