מתעניינים יקרים!
אתר קה"ל החדש נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים. חלק מן המדורים עדיין חסרים והמידע עשוי להיות חלקי או חסר. האתר יושלם בשבועות הקרובים.
קה"ל - קבוצת הורים לילדים שלמים

מי אנחנו?

בשנת 2000, נפגשנו, מספר משפחות אשר המשותף להן הוא הסתייגות ממנהג ברית המילה. באותם ימים כמעט ולא היה ניתן למצוא מי שהעלה על דעתו לערער עליו.

מטרת הקמת הקבוצה הייתה לשמש מסגרת תומכת להורים לילדים שאינם נימולים כדי שאפשר יהיה להתעדכן בנושאים רלוונטיים ולהיות בקשר במקרה שתתעוררנה בעיות או צורך בתמיכה. לימים קה"ל הפכה לבית חם לעשרות אלפי הורים שבחרו בדרך זו.

קה"ל איננה עמותה או גוף רשמי אחר כלשהו, וכל פעילותה מתנהלת בהתנדבות מלאה.

כל פעילות הקבוצה (אירוח המפגשים, ארגונם, המענה הטלפוני, אתר האינטרנט ועוד) מתופעלים ומתוחזקים ע"י חברים-מתנדבים בקבוצה, המבקשים לסייע לתמוך באנשים השוקלים להמנע מההליך עבור ילדם.

רונית טמיר
רונית

שלום,

שמי רונית טמיר, וביוני 2000 הייתי ממקימי קה"ל.

כשהקמנו את קה"ל, המטרה העיקרית שלנו הייתה לתמוך בהורים שבחרו שלא למול את ילדיהם, בחירה נדירה מאוד באותם ימים. רצינו לספק להורים תמיכה בעיקר בהקשר לקשיים חברתיים ולמשמעות של ההימנעות ממילה בחברה הישראלית ועל כן ערכנו מעין "דף קשר" של כ-40 משפחות שלא מלו את בניהן.

בחלוף הזמן, גילינו כי להורי הילדים שבקבוצה או לילדיהם אין שום קשיים מיוחדים, לא חברתיים ולא בריאותיים הקשורים להיותם לא נימולים, והם אינם זקוקים לתמיכה כלשהי.

המתעניינים העיקריים בקבוצה היו דווקא הורים מתלבטים - הורים טריים או הורים לקראת לידה, אשר שוקלים ויתור על ברית המילה. משום כך שינינו בשנת 2002 את אופי הפעילות ומאז ועד היום אנו עורכים מפגשים הנקראים "היכרות עם קה"ל" שבהם נפגשים הורים לעתיד עם הורים ותיקים להחלפת מידע ויצירת קשרים.

נראה כי ההורות המודרנית עשתה כברת דרך משמעותית. ההורים של היום כבר אינם מקבלים כמעט שום דבר כמובן מאליו. הם בודקים, חוקרים, מחפשים מידע באינטרנט, שואלים שאלות, ומנסים למצוא את הדרך הטובה והנכונה ביותר להם ולילדיהם, תוך שהמשקל ל"מה שמקובל", הופך להיות משני בחשיבותו. הדבר נכון גם לגבי כל תחומי ההורות האחרים.

במציאות זו, אין פלא שיותר ויותר הורים תוהים גם על קנקנה של ברית המילה, ומבינים שאיננה נכונה עבורם.

ניתן לפנות אלי ישירות: ronit.kahal@gmail.com